Після виборів. Крок другий: роздача портфелів

Після виборів. Крок другий: роздача портфелів

11.08.2019 Новости


Після тривалого підрахунку кількох сотих відсотка голосів виборців ЦВК, нарешті, спромоглася оголосити остаточні результати виборів до Верховної Ради. Отже за виборчими списками «Слуга народу» отримує 124 місця у парламенті, «Опозиційна платформа – За життя» — 37, «Батьківщина» — 24, «Європейська солідарність» – 23, «Голос» — 17.

Згідно з протоколом, за партію «Слуга народу» проголосували 43,16% виборців (6 млн 307 тис. 793 голоси), партію «Опозиційна платформа – За життя» підтримали 13,05% (1 млн 908 тис. 111 голосів), «Батьківщину» — 8,18% (1 млн 196 тис. 303 голоси), «Європейську солідарність» – 8,10% (1 млн 184 тис. 620 голосів), «Голос» – 5,82% (851 тис. 722 голоси).

Отже за виборчими списками «Слуга народу» отримує 124 місця у парламенті, «Опозиційна платформа – За життя» — 37, «Батьківщина» — 24, «Європейська солідарність» – 23, «Голос» — 17

Не подолали прохідний бар’єр 5% Радикальна партія Олега Ляшка, яку підтримали 4,01% виборців (586 тис. 384 голоси), «Сила і честь» — 3,82% (558 тис. 652 голоси), «Опозиційний блок» — 3,03% (443 тис. 195 голосів), «Українська стратегія Гройсмана» — 2,41% (352 тис. 934 голосів), «Партія Шарія» — 2,23% (327 тис. 152 голоси), ВО «Свобода» — 2,15% (315 тис. 568 голосів), «Громадянська позиція» — 1,04% (153 тис. 225 голосів).

Щодо кандидатів-мажоритарників, то ЦВК встановила результати виборів у 198 мажоритарних округах із 199. Лише в одному з округів ЦВК не встигла встановити результати виборів у визначений термін.

Роздачу портфелів розпочато

Монобільшість «Слуги народу» дозволяє цій політсилі призначити своїх депутатів на ключові посади у парламентських комітетах. У команді президента раніше вже заявляли, що деякі комітети віддадуть опозиції. Але у більшості з них будуть керувати соратники Зеленського.

За підсумками тижневого навчання Зе!депутатів у Трускавці, був сформований список претендентів на крісла голів парламентських комітетів (див. таблицю). «Слуга народу» зможе самостійно сформувати уряд і призначити своїх людей керівниками парламентських комітетів. Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус розповідав, що «деякі комітети віддадуть опозиції, щоб ні у кого не було сумнівів у демократичності нової влади». Але він не уточнив, якими саме посадами готові поділитися.

Як і передбачалося, на посаду спікера Верховної ради у Зеленського пророкують Дмитра Разумкова. Замість нього партію може вже очолив керівник виборчого штабу «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Віце-спікером парламенту має стати ідеолог партії і представник Зеленського в Раді Руслан Стефанчук. Попередньо вирішено, що керувати фракцією буде волонтер Давид Арахамія, відомий під псевдонімом Давид Браун.

Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ


Хто може очолити комітети від «Слуг народу»

Комітет

Кандидатура

Гуманітарний та інформаційний

Олександр Ткаченко

З аграрної політики та земельних відносин

Микола Сольський

З питань бюджету

Юрій Аристов

Держбудівництва, місцевого самоврядування

Андрій Клочко

З питань екологічної політики

Олег Бондаренко

З питань економічної політики

Дмитро Наталуха

З питань євроінтеграції

Марія Мезенцева

З питань правоохоронної діяльності

Денис Монастирський

З питань закордонних справ

Богдан Яременко

З питань запобігання та протидії корупції

Анастасія Красносільська

З питань інфраструктури

Владислав Криклій

З питань науки і освіти

Сергій Бабак

З питань нацбезпеки і оборони

Олександр Завитневич

З питань охорони здоров’я

Михайло Радуцький

З питань паливно-енергетичного комплексу

Андрій Герус

Податкової, митної та фінансової політики

Данило Гетманцев

З питань правової політики і правосуддя

Ірина Вінідіктова

З питань регламенту і організації роботи

Сергій Кальченко

З питань соцполітики

Галина Третьякова

З питань транспорту

Владислав Криклій

З цифровізації та IT

Михайло Крячко

Після виборів. Крок другий: роздача портфелів

Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/politics/pislya-viboriv-krok-drugiy-rozdacha-portfeliv-375861”