​Екс-міністра оборони Мексики затримали в Лос-Анджелесі за звинуваченнями в наркоторгівлі

​Екс-міністра оборони Мексики затримали в Лос-Анджелесі за звинуваченнями в наркоторгівлі

17.10.2020 Новости

Мексиканського генерала Сальвадора Сієнфуегоса, який обіймав посаду міністра оборони Мексики з 2012 по 2018 роки, в четвер заарештували в американському Лос-Анджелесі за звинуваченнями у торгівлі наркотиками та відмиванні коштів, повідомляє «Голос Америки».

Об этом сообщает Слон РУ

Американські прокурори звинувачують мексиканського генерала в тому, що він вступав у змову з метою постачання наркотиків до США в 2015-2017 роках, дозволяв наркокартелю Н-2 «безкарно діяти» в обмін на хабарі.

72-річного Сієнфуегоса підозрюють у тому, що він співпрацював зі злочинцями, з якими мав боротись, перебуваючи на високій посаді в своїй країні. Тогочасний президент Мексики Енріке Пенья Нієто долучав військових до «війни проти наркотиків» всередині країни.

Теперішній президент Мексики Андрес Обрадор в п’ятницю заявив, що арешт став свідченням того, «як деградувала державна служба під час неоліберального періоду». Він запевнив, що має довіру до теперішніх військових лідерів країни і їх «неможливо корумпувати». Обрадор, який в своїй передвиборчій платформі робив наголос на подоланні корупції, також покладається на військових в програмах боротьби зі злочинністю.

Сієнфуегос — не перший колишній мексиканський високопосадовець, заарештований у США. Минулого року колишнього міністра безпеки країни Ґарсія Луну було заарештовано. Він перебуває під судом у Нью-Йорку за звинуваченнями в отриманні мільйонних хабарів від наркокартелю «Ель Чапо».

Сальвадор Сієнфуегоса. Фото Reuters


Джерело статті: “https://k-z.com.ua/myr/55113-eks-ministra-oboroni-meksiki-zatrimali-v-los-andzhelesi-za-zvinuvachennyami-v-narkotorgivli”